ROK SZKOLNY 2012/2013


listopadWieczór poezji Juliana Tuwima
W ramach obchodów Roku Juliana Tuwima w Szkole Podstawowej w Nowym Kobrzyńcu odbył się wieczór poezji poświęcony poecie. Scenografię tworzyły ilustracje do ulubionych wierszy wykonane przez dzieci. Uczniowie ,w obecności rodziców i nauczycieli ,recytowali popularne utwory poety, stworzyli świetne kreacje wielu postaci z wierszy dla dzieci. Aby uatrakcyjnić spotkanie uczniowie z oddziału przedszkolnego przedstawili inscenizację "Lokomotywy" a uczniowie z klas IV-V " Rzepkę". Oba widowiska przyjęto z wielkim aplauzem. Miłym akcentem wieczoru była interpretacja wierszy J.Tuwima w wykonaniu rodziców: M.Bejgier , R.Lewandowskiej , Z.Żołnowskiej, L.Majki i R.Kock. Pokazali oni dzieciom, że czytanie to wielka zabawa słowem i sposób na spędzenie wolnego czasu.

   MAJ

30 kwietnia 2013 roku odbył się w naszej szkole apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Apel przygotowali uczniowie klasy V i VI, pod kierunkiem p. Arlety Krauze - Malanowskiej i p. Dariusza Pucińskiego. Uczniowie przedstawili historię tamtych lat oraz zaprezentowali piosenki i wiersze patriotyczne znanych polskich poetów takich jak: J. Szczepkowski, A. Naruszewicz, M. Konopnicka, I. Krasicki, A. Fredro, F. Karpiński.   

LUTY

"BAL KARNAWAŁOWY"


5 lutego odbył się w naszej szkole karnawałowy bal przebierańców. Zabawę rozpoczęliśmy o godz. 10:00 Wśród uczniów nie zabrakło także naszych nauczycieli. Każdy uczestnik miał za zadanie przebrać się za jakąś postać, dlatego też na parkiecie mogliśmy zobaczyć księżniczkę, czarownicę, zwierzęta, sportowców i wielu innych. Nauczyciele również wzorowo wypełnili swoje zadanie.
Podczas wspaniałej zabawy można było odpocząć jedząc pyszny poczęstunek.
Mamy ogromną nadzieję, że to nie ostatnia taka zabawa w tym roku szkolnym.


                           STYCZEŃ

"Szkolna choinka"


Zgodnie z tradycją, na zakończenie I semestru 12.01.2013r. w Szkole Podstawowej w Nowym Kobrzyńcu, została zorganizowana impreza środowiskowa, której organizatorami była: Rada Rodziców, Rada Pedagogiczna i uczniowie. Na szkolną choinkę przybyli: rodzice z dziećmi, dziadkowie, sąsiedzi, znajomi i nauczyciele.
Imprezę zainaugurowali uczniowie, którzy przygotowali występy pod czujnym okiem wychowawców. Widzowie podziwiali: tańce, piosenki, wiersze, skecze w wykonaniu swoich pociech.
Po części oficjalnej uczniowie wraz ze swoimi bliskimi włączyli się do zabawy przy muzyce i herbatce. Około godziny 17.00 uczniowie przywitali z aplauzem Mikołaja, który wręczył dzieciom paczki ze słodyczami i zaprosił do tańca.
Impreza była udana. Wszyscy spędzili czas w miłej atmosferze.


                       
"Ferie zimowe"


Po wyczerpującym okresie, pełnym nauki, nadszedł czas odpoczynku i zabawy. W pierwszym tygodniu ferii uczniowie wzięli udział w różnorodnych formach odpoczynku zorganizowanych przez nauczycieli na terenie placówki. Były to: zajęcia rozwijające aktywność plastyczną i fizyczną, zajęcia rekreacyjne na basenie jak i zajęcia rozwijające aktywność intelektualną.
Podczas wizyty w Muzeum Ziemi Dobrzyńskiej w Rypinie uczniowie poznali historię szkolnictwa sprzed 50 laty, jak i historię martyrologii mieszkańców naszej Małej Ojczyzny z okresu II wojny światowej. Atrakcyjną i pouczającą formą było również spotkanie integracyjne w kawiarni, gdzie obok degustacji pyszności, uczniowie nabywali elementarne zasady sovoire vivre'u.
W drugim tygodniu wiele dzieci skorzystało z propozycji zajęć zorganizowanych na terenie biblioteki i internetowej kawiarenki.


                         
     
GRUDZIEŃ

Dnia 20 grudnia 2012, jak co roku, w Szkole Podstawowej w Nowym Kobrzyńcu uczniowie wystawili Jasełka Bożonarodzeniowe .Na początku głos zabrała Pani dyrektor mgr Barbara Trzcińska, która przywitała przybyłych gości i złożyła serdeczne życzenia. Występ dzieci starszych, poprzedziły maluchy z oddziału przedszkolnego ubrane w przepiękne stroje. Były recytacje, kolędy i dużo dziecięcego wdzięku. Jasełka zaś wprowadziły nas w nastrój świąteczny i pozwoliły przygotować nasze czyste serca na przyjście Bożej Miłości w osobie Dzieciątka Jezus.


       
LISTOPAD

W związku z Rokiem Janusza Korczaka, w Szkole Podstawowej w Nowym Kobrzyńcu, w dniach od 19 do 25 listopada odbył się cykl działań pod hasłem "Jan Korczak - przyjaciel dzieci". Uczniowie zapoznali się z biografią i twórczością Starego Doktora, odbyły się rozmowy o prawach i obowiązkach dzieci.
Tydzień zakończył uroczysty apel. Dzieci recytowały wiersze, wykonały przedstawienie "Król Maciuś I" oraz bajkę o tolerancji.
Odbyło się ogłoszenie wyników konkursu plastycznego. Pierwsze miejsce zajęły Julia Zglińska i Alicja Kiełpińska.
Najładniejszą kolorowankę pomalował Damian Ciepliński i Alicja Mikołajczyk z oddziału przedszkolnego.
Największą wiedzą i Januszu Korczaku wykazały się uczennice klasy V Karolina Stefańska i Urszula Zgórzyńska.             
11 Lisotopada - Uroczyste obchody Święta Niepodległości
Czwartoklasiści, razem ze szkolnym chórem, przygotowali uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości, który odbył się 12 listopada 2012 roku w Sali gimnastycznej SP w Nowym Kobrzyńcu.
Wzięli w nim udział uczniowie i nauczyciele naszej szkoły. Dobór wierszy i pieśni patriotycznych skłonił uczestników spotkania do głębszych, wewnętrznych przeżyć i skupieniu uwagi na umiłowanie do Narodu i Ojczyzny.     
WRZESIEŃ
Dzień Chłopaka, to nowe, nieoficjalne święto obchodzone w Polsce 30 września, głównie wśród młodzieży szkolnej. Jest to w pewnym sensie męski, albo raczej chłopięcy, odpowiednik Dnia Kobiet. W dniu tym dziewczęta składają chłopcom życzenia i wręczają drobne upominki, aby wyrazić swoją sympatię.
Dlatego ślemy najserdeczniejsze życzenia naszym kochanym chłopakom i tym małym i tym dużym szczęścia, zdrowia, miłości i radości.

26 września nasza szkolna sala gimnastyczna zamieniła się w arenę cyrkową.
Popisy gimnastyczno - akrobatyczne wykonane przez dziewczynę - gumę zrobiły na wszystkich ogromne wrażenie. Do łez rozbawił nas klaun, ale chyba wszyscy najbardziej zapamiętamy ogromnego węża, którego można było dotknąć, a nawet potrzymać. Szczególnie podobało nam się to, że artyści angażowali do swoich sztuczek uczniów, dzięki czemu mogliśmy nauczyć się czegoś nowego. Podsumowując można powiedzieć, że cała szkoła bawiła się wyśmienicie, dlatego z niecierpliwością czekamy na kolejne odwiedziny cyrku.


           Dnia 14 września odbyły się w naszej szkoły wybory do Samorządu Uczniowskiego.
W wyborach wystartowało pięciu kandydatów:
z klasy VI - Kacper Piotrowski,
z klasy V - Karolina Stefańska i Urszula Zgórzyńska,
a z klasy IV - Artur Gołębiewski oraz Bartek Skonieczny.
Uczniowie mogli oddać jeden głos na swojego faworyta. Na tydzień przed wyborami miała miejsce debata wyborcza, na której kandydaci odpowiadali na niełatwe pytania społeczności szkolnej.
Najbardziej efektywna okazała się kampania wyborcza Karoliny Stefańskiej, która zdobyła największą ilość głosów i została przewodniczącą szkoły. Jej zastępcą został Kacper Piotrowski. Natomiast Urszula Zgórzyńska pełni funkcję protokolanta.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, a pozostałych uczniów zachęcamy do kandydowania za rok.   
Wakacje, wakacje i _ po wakacjach.Na uroczystym rozpoczęciu roku szkolnego 2012/2013 Pani Dyrektor powitała w naszym gronie przede wszystkim nowych uczniów, którym życzyła powodzenia w nauce oraz samych "piątek", ich rodziców i całe grono pedagogiczne. Również bardzo miło nam powitać nową nauczycielkę - p. Sylwię Rutkowską, która w naszej szkole będzie uczyła języka angielskiego. Wszystkim uczniom życzymy sukcesów w nauce, a nauczycielom radości z wykonywanej pracy.